Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 83 common:people_all_forms

Внутрішній розпорядок

Date: 30 квітня о 12:06, Refreshed 30 квітня о 12:17

СХВАЛЕНО

Протокол педагогічної ради

Коломийського ліцею №1

імені В.Стефаника

від 31.08.2023 р. 1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Коломийського ліцею №1

імені В.Стефаника

від 31.08.2023 р.   № 96-од

Додаток 1

ВНУТРІШНІЙ ТРУДОВИЙ РОЗПОРЯДОК

Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника

на 2023/2024 н.р.

І. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

  1. Педагогічні працівники Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника (далі – ліцей) працюють згідно тижневого навантаження та розкладу уроків. Після закінчення уроку учні та вчителі як правило виходять з кабінету до коридору. У цей час кабінети провітрюються. Всі вчителі ліцею під час перерв чергують на поверхах відповідно до графіку і забезпечують дисципліну учнів та несуть персональну відповідальність за безпеку учнів під час перерв.
  2. Педагогічні працівники повинні приходити на роботу не пізніше ніж за 15 хвилин до початку робочого часу (уроку) (під час карантину зобов’язані  пройти  температурний скринінг в медичному пункті) та розпочати урок відразу після дзвінка.
  3. В разі хвороби чи іншої поважної причини вчитель зобов’язаний завчасно (напередодні ввечері) повідомити дирекцію ліцею.
  4. Усі працівники ліцею зобов’язані розпочинати та закінчувати робочий день із ознайомленням з оголошеннями, які розміщені на стенді оперативної інформації, в адміністративному чаті.
  5. Понеділок встановлено днем роботи з педагогічними працівниками. У цей день проводяться виробничі наради, методичні оперативки, робота методоб’єднань,  робота психолого-педагогічного семінару тощо. В умовах воєнного стану/карантину наради та інші заходи можуть організовуватися дистанційно.
  6. Щопонеділка на першому уроці проводиться нарада при директору для заступників, де схвалюється план роботи на тиждень, обговорюються поточні питання щодо організації освітнього процесу.
  7. Щопонеділка через адміністративний чат у додатку Viber та чат «Учительська» в ІКАС «Єдина школа» доводиться вчителям до відома план роботи на тиждень, накази по школі та інша поточна інформація. За потреби організовується он-лайн нарада.
  8. Робота шкільного учнівського парламенту організовується щопонеділка на великій перерві при заступнику директора з виховної роботи (5-11 класи). В умовах воєнного стану/карантину робота може організовуватися дистанційно. Учнівський парламент ліцею бере участь у плануванні роботи ліцею, класів, їх думка враховується при організації різноманітних заходів, розв’язанні конфліктних ситуацій тощо.      
  9. Виховні години у 5-11-х класах проводяться один раз на тиждень класними керівниками, відповідно до розкладу. В умовах карантину – дистанційно.
  10. В ліцеї встановлено чергування вчителів в місцях найбільшого скупчення дітей на перервах згідно нумерації постів та відповідно до графіку чергування затвердженого директором.
  11. Старшим черговим в ліцеї є один із заступників директора.
  12. Чергові вчителі починають чергування за 30 хв до початку уроків на своїх постах, а завершують своє чергування після останнього уроку І зміни/ІІ зміни.
  13. Черговий заступник директора, чергові вчителі приходять на роботу в ліцей не пізніше як за 30 хв до початку уроків.
  14. За кожним класом закріплюється певний вхід до школи, територія шкільного коридору, яку клас зобов’язаний утримувати в чистоті та порядку. Біля всіх вхідних дверей ліцею чергують учні згідно з графіком чергування. Класний керівник, відповідальний за чергування класу, організовує чергування класу.
  15. За організацію чергування класів, порядок, чистоту і дисципліну відповідає черговий заступник директора з навчально-виховної роботи та класний керівник чергового класу.
  16. Класний керівник та учні чергового класу мають проявити належну ввічливість і тактовність у спілкуванні з батьками та людьми, які завітали до ліцею. Сторонніх в приміщення ліцею на час воєнного стану/карантину не пропускати. Батьків учнів пропускати лише при наявності узгодження з директором ліцею. Відповідальність на узгодження перебування батьків у ліцеї покладається на класного керівника.
  17. Забороняється вчителям продовжувати вести урок після дзвінка на перерву, так само і затримувати його початок після дзвінка на урок.
  18. Всі уроки розпочинаються з перевірки присутніх учнів та відповідного запису в класному журналі.
  19. Класний керівник зобов’язаний щоденно відмічати відсутніх учнів у класному журналі. Учень зобов’язаний подати класному керівникові медичну довідку, якщо він був відсутнім на заняттях через хворобу. В інших випадках – принести письмове пояснення від батьків про причину відсутності на заняттях, яке зберігається в особовій справі до кінця навчального року.
  20. Забороняється відпускати учнів із уроків, випроваджувати з класу під час занять, посилати за батьками та виконувати інші доручення.
  21. Відповідальність за перехід учнів початкової школи із кабінету у кабінет покладається на вчителів, що проводять попередній та наступний уроки згідно з розкладом.
  22. Відповідальність за супровід учнів початкової школи на урок фізкультури покладається на вчителя фізичної культури (згідно з розкладом та посадовою інструкцією).
  23. Всі вчителі ліцею повинні спланувати виконання Освітньої програми ліцею, враховуючи структуру та режим навчального року, річний план роботи ліцею і календарно-тематичні плани з предметів.
  24. Ведення електронних щоденників вважати обов’язковим для кожного учня. Семестрові, річні, підсумкові оцінки виставляються в щоденники/електронні щоденники та табелі/свідоцтва досягнень учнів ліцею.
  25. Внесення змін в класні журнали: зарахування та вибуття учнів вносить тільки класний керівник на підставі наказу директора ліцею.
  26. Категорично забороняється відпускати учнів на різноманітні заходи (репетиції, змагання тощо) без дозволу дирекції ліцею.
  27. Заняття в кабінетах, навчальних майстернях, спортивному залі проводити за розкладом, затвердженим директором ліцею.
  28. Завідувачі кабінетами зобов’язані виконувати всі вимоги з техніки безпеки щодо охорони життя та здоров’я учнів, проводити інструктажі, вести відповідні журнали, забезпечити наявність питної води, аптечки, ватно-марльових пов’язок із розрахунку по одній на кожного учня і вчителя на випадок надзвичайної ситуації.
  29. Всім учасникам освітнього процесу забороняється користуватися під час уроків мобільними телефонами, за винятком використання їх з навчальною метою. Мобільні телефони учнів та вчителів під час уроку повинні бути вимкненими або переведеними в безшумний режим роботи.
  30. Позакласні заходи проводити за планом, затвердженим директором Ліцею.
  31. Проведення всіх заходів, таких як гурткова робота, спортивні секції/змагання та інші виховні заходи, а також перебування вчителів, учнів та співробітників у приміщенні ліцею дозволяється тільки до 19.00 годин.
  32. Проведення екскурсій, пов’язаних з виїздом учнів ліцею за межі міста, дозволяється тільки після оформлення наказу ліцею, проведення інструктажу з техніки безпеки класним керівником.
  33. Відповідальність за охорону життя та здоров’я учнів під час їх перебування в ліцеї, прогулянок, екскурсій та при проведенні позакласних заходів покладається на вчителів, класних керівників.
  34. Класні керівники 1-4-х класів повинні супроводжувати дітей до їдальні, бути присутніми під час сніданку/обіду дітей, а також забезпечувати порядок у шкільній їдальні.
  35. Кожен учень 1-11-х класів може обрати для себе й відвідувати факультативні заняття, гуртки в ліцеї та в позашкільних установах міста.
  36. Педагогічні працівники зобов’язані бути присутніми на засіданнях педагогічної ради, виробничих нарадах,  нарадах при директору тощо. Дата, година і місце їх проведення доводяться до відома педагогічних працівників через оголошення на дошці оперативної інформації, у спільних адміністративних чатах школи.
  37. Розпорядження та доручення, які передаються вчителям дирекцією ліцею через оголошення та (або) у телефонному режимі є обов’язковими для виконання.
  38. Усім вчителям забезпечити прийом і здачу навчального кабінету між уроками протягом навчального дня. За збереження навчально кабінету несе відповідальність вчитель, який працює в даному кабінеті. 
  39. Кожний педагогічний працівник зобов’язаний з’явитись за викликом дирекції ліцею на заміну уроків. Вчитель не може відмовлятися від заміни уроків без поважних причин. Під час заміни уроків відповідальність за збереження життя і здоров’я учнів покладається на вчителя, який здійснює заміну уроків у відповідному класі.
  40. Заміна уроку проводиться вчителем у тому кабінеті, в якому він зазначений у розкладі занять ліцею, затвердженим директором.
  41. Після проведення уроку по заміні вчитель зобов’язаний розписатися в «Книзі заміни уроків» у заступника директора з навчально-виховної роботи.
  42. Заступник директора з навчально-виховної роботи зобов’язаний щоденно в електронному розкладі вносити зміни відповідно до замін уроків на наступний день. Або індивідуально проінформувати вчителя про заміну.
  43. В разі хвороби чи іншої поважної причини вчитель зобов’язаний завчасно (напередодні ввечері) повідомити дирекцію ліцею. При виході на лікарняний вчитель зобов'язаний попередити дирекцію ліцею про термін хвороби з пропозиціями щодо заміни уроків. 
  44. Якщо вчитель вибуває зі школи надовго (хвороба, курсова перепідготовка, сімейні обставини), він передає вчителю, який його замінятиме, календарні плани та власні рекомендації для забезпечення організації якісної заміни уроків.
  45. Забороняється проводити заміну уроків по домовленості між учителями без дозволу на те дирекції ліцею.
  46. У період канікул, що не співпадають з відпусткою, вчителі залучається дирекцією ліцею до педагогічної, методичної або організаційної роботи у межах часу, що не перевищує навчального навантаження до початку канікул. Графік роботи учителя під час канікул затверджується наказом директора ліцею.
  47. Вимоги до учнів ліцею. Учні відвідують ліцей охайно одягненими. Учням заборонено відвідувати уроки з ознаками ГРЗ чи інших вірусних хвороб.
  48. Не рекомендується приносити в ліцей цінні речі: біжутерію, золоті і срібні вироби, дорогі іграшки, плеєри тощо. За втрату цінних речей учнями у ліцеї вчителі та дирекція відповідальності не несуть.
  49. Мобільними телефонами користуватися під час уроків заборонено, окрім використання їх з навчальною метою.
  50. До спортивного залу допускаються учні  тільки в спортивному одязі і змінному спортивному взутті.
  51. Всі конфліктні питання учень може вирішити через директора ліцею, його заступників, класного керівника та практичного психолога.
  52. Участь батьків в організації освітнього процесу. Батьки ліцею мають право створювати батьківські комітети, брати участь у засіданнях піклувальної ради, педагогічної ради та у всіх заходах, що проводяться у ліцеї.
  53. Під час карантину батькам забороняється заходити до приміщень ліцею без поважної причини, окрім тих, які супроводжують дітей з інвалідністю.
  54. Батьки зобов’язані з’являтися до ліцею за викликом директора школи, його заступників, класного керівника, вчителів.
  55. Медична сестра один раз на місяць перевіряє строк збереження медикаментів, стан приміщення.
  56. Працівники школи один раз на рік повинні проходити медичний огляд відповідно до чинного законодавства.
  57. Всі працівники ліцею користуються щорічною основною відпусткою, графік якої складається дирекцією ліцею та погоджується з профспілковим комітетом.
  58. Педагогічним та іншим працівникам ліцею забороняється:

- змінювати на свій розсуд розклад уроків і графік роботи;

- продовжувати або скорочувати тривалість уроків та перерв між ними;

- передоручати виконання посадових обов’язків іншим особам;

- виставляти учнів з кабінету під час уроків;

- курити в приміщенні  та на території ліцею;

- приходити на роботу в нетверезому стані.

  1. Паління в приміщенні та на прилеглій території ліцею суворо забороняється як для учнів, так і для працівників ліцею.
  2. Заборонити проведення будь-яких торгових операцій у приміщенні ліцею, за винятком шкільної їдальні.
  3. Створення безпечного освітнього середовища. Всім учасникам освітнього процесу постійно працювати над створенням і організацією безпечного освітнього простору в Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника, щоб захистити, убезпечити, запобігти наслідкам впливу на особистість несприятливих чинників:

- появу складних ситуацій у міжособистісному спілкуванні – конфлікти з батьками, друзями, вчителями непорозуміння з оточенням тощо;

- прояви психологічного та емоційного насильства: ігнорування приниження погрози недоброзичливе ставлення, прояви булінгу, мобінгу тощо; - дію несприятливих чинників, пов’язаних із навчанням.

ІІ. ВИМОГИ НА ЧАС КАРАНТИНУ

1. В умовах карантину освітній процес в Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника може бути організовано поєднанням онлайн та офлайн навчання, з використанням технологій дистанційного навчання та запровадженням двозмінного навчання.

2. Всім учасникам освітнього процесу постійно дотримуватись Тимчасових рекомендацій МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину, алгоритму дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19  у Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника, наказів та розпоряджень директора.

3. Всім працівникам ліцею перед початком роботи проводити температурний скринінг. Не допускати до роботи працівників, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С чи ознаки респіраторних захворювань.

4. Перед заняттями вчителям щодня опитувати учнів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направляти до медпрацівника для огляду.

5. Педагогічним працівникам адаптувати освітній процес щодо умов карантину. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів в закритих приміщеннях. Запобігати утворенню скупчень учнів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

6. Всім учасникам освітнього процесу дотримуватися графіку допуску здобувачів освіти до ліцею, маршрутів їхнього руху в ліцеї під час освітнього процесу в умовах карантину.

7. Всім учасникам освітнього процесу дотримуватися рекомендацій щодо особливостей організації харчування в ліцеї в умовах воєнного стану/карантину.

8. В ліцеї під час карантину застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування в межах компетенції.

9. Під час карантину забороняється допуск до ліцею батьків або супроводжуючих осіб, окрім тих, які супроводжують дітей з інвалідністю.

ІІІ. ВИМОГИ НА ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

  1. На час воєнного стану освітній процес в Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника може бути організовано поєднанням онлайн та офлайн навчання, з використанням технологій дистанційного навчання та запровадженням змішаного та двозмінного навчання.
  2. Всім учасникам освітнього процесу постійно дотримуватись плану реагування на надзвичайні ситуації адміністрацією Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника; рекомендацій щодо дій у разі виникнення  надзвичайної ситуації воєнного характеру; алгоритму зв’язку, оповіщення та взаємодії між учасниками освітнього процесу, зокрема при втраті мобільного зв’язку; алгоритму дій під час проведення евакуації; алгоритму дій для вчителів Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги; Порядоку перебування учасників освітнього процесу в укритті; наказів та розпоряджень директора.

3. Вчителям ліцею на час воєнного стану:

    1.  Адаптувати освітній процес так, щоб навчання не перевантажувало учнів. У першу чергу віддавати перевагу навчальним предметам, інтегрованим курсам, що мають релевантний в умовах війни контент, а також адаптувати програму з навчальних предметів, добираючи теми, цікаві та корисні дітям сьогодні.
    2.  Опрацювати нормативні документи та методичні рекомендації МОН України щодо організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні використання технологій дистанційного.
    3.  Дотримуватися розкладу уроків, розкладу дзвінків під час очного/дистанційного навчання, уникати перевантаження учнів. Дотримуватися санітарних норм щодо організації освітнього процесу (обсягу домашніх завдань, часу безпосередньої роботи учнів за комп’ютером тощо).
    4.  Під час проведення онлайн-уроків у синхронному режимі обмежувати час безперервної роботи за комп’ютером  відповідно до Санітарного регламенту (Додаток 2) для уникнення ризиків для здоров’я учасників освітнього процесу.
    5.  Вчителям ліцею не менш ніж 30 % навчального часу, передбаченого Освітньою програмою ліцею, організовувати в синхронному режимі.  Першу половину уроку використовувати для синхронної взаємодії (онлайн), а решту часу навчального заняття організовувати роботу в асинхронному режимі (офлайн), без комп’ютера.
    6.  Здійснювати облік проведення занять із використанням технологій дистанційного навчання в електронному класному журналі, де вказувати: тематику навчального матеріалу, присутність учнів на уроці, домашні завдання, оцінки, а також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо).
    7.  Внести зміни до календарно-тематичного планування (визначити теми для самоопрацювання; теми, з яких будуть проведені телевізійні чи онлайн-уроки, консультації, переглянути обсяг домашніх завдань тощо).
    8.  Розробити індивідуальну освітню траєкторію для тих учнів, які не мають технічних можливостей навчатися разом з усім класом.
    9. Розробити вчителям спільно з батьками та учнями правила співпраці під час дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Підтримувати зворотній зв'язок із батьками, інформувати їх про рівень навчальних досягнень їхніх дітей.
    10. Надавати учням чіткий алгоритм виконання завдань (тема; що опрацювати; де взяти матеріал для виконання завдання; куди надіслати роботу; кінцевий термін ї прийому).
    11. Доцільність та обсяг домашніх завдань визначати індивідуально, зважаючи на психоемоційний стан учнів.
    12. Забезпечити під час та після виконання завдань постійний зворотній зв'язок з учнями. Якщо завдання складне і потребує кількох редагувань зворотній зв’язок здійснювати швидко (коментарі, чати тощо).
    13. Систематично здійснювати перевірку знань учнів. Використовувати оцінювання в режимі онлайн або на дистанційних платформах, де є відповідна функція та інструментарій. Задля дотримання академічної доброчесності здійснювати оцінювання учнів у онлайн-режимі з часовими обмеженнями, використовувати творчі завдання.
    14. Коректно оцінювати роботи учнів. Разом з оцінкою варто надавати дітям свої коментарі (виконано добре, над чим варто попрацювати, що треба зробити для поліпшення результату тощо). Саме у дистанційному навчанні актуалізується формувальне оцінювання, спрямоване на підтримку кожного учня (спільно з’ясуйте зміст зробленого; встановіть зв’язок між тим, що вже відомо, і тим, що знадобиться дітям у майбутньому; порівняйте реальні результати з очікуваними; зробіть спільні висновки, обговоріть питання для обмірковування).
    15. Особливу увагу звернути на навчання учнів 11 класів щодо підготовки до ЗНО (індивідуальні консультації, перегляд телевізійних уроків, самостійна підготовка на вебресурсі УЦОЯО, платформі РготеШеш тощо).
    16. У класах, де навчаються тимчасово переміщені учні, дотримуватись гнучкості в доборі навчально-методичного забезпечення Освітньої програми ліцею.
    17. Обліковувати участь в освітньому процесі учня, який тимчасово переміщений, в електронному Класному журналі нашого ліцею, з подальшою передачею інформації про результати навчання за основним місцем навчання.
  1. Укомплектувати класним керівникам в класах аптечки для надання домедичної допомоги.
  2. Укомплектувати сестрі медичній переносні аптечки для надання домедичної допомоги за межами медпункту.
  3. Заборонений допуск до укриття ліцею сторонніх осіб під час освітнього процесу.
  4. Посилити режим безпеки для недопущення внесення у приміщення вибухонебезпечних та інших предметів, що можуть завдати шкоди здоров’ю і життю учням, працівникам ліцею.
  5. Впровадити пропускну систему у приміщення ліцею з метою недопущення потрапляння у школу сторонніх осіб. Дозволити вхід у приміщення такої категорії осіб виключно з дозволу дирекції закладу та у супроводі чергового працівника.
  6. Черговим працівникам забезпечити посилений контроль за перебуванням на території ліцею, особливо у приміщенні, осіб, не причетних до проведення освітнього процесу.
  7. Всім учасникам освітнього процесу встановити мобільний додаток на смартфон «Абетка безпеки», яка розроблена ДСНС та додаток «Тривога».
  8. Постійно моніторити на сайті ліцею сторінку «Надзвичайні ситуації», де викладаються накази, рекомендації, пам’ятки, відеоматеріали, корисні покликання щодо надзвичайних ситуацій воєнного характеру.
  9. Практичному психологу Остяк М.В. здійснювати психологічний супровід учасників освітнього процесу під час воєнного стану (надання підтримки учням, педагогам, батькам). Допомагати учням адаптуватися до нового середовища та почуватися в ньому більш комфортно.

ІV. ВИМОГИ ЩОДО ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ

  1. Всім учасникам освітнього процесу дотримуватися Правил безпеки щодо висвітлення інформації про роботу Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника із застосуванням фото й відеозйомки на сайті ліцею, в соціальних мережах та медіа в умовах воєнного стану, наказів та розпоряджень директора.
  2. Класним керівникам постійно комунікувати з дітьми та батьками щодо безпеки та правил висвітлення інформації про роботу ліцею у соціальних мережах та медіа, в закритих батьківських, учнівських та педагогічних чатах.
  3. Заборонено всім учасникам освітнього процесу здійснювати відеозйомку території Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника та його околиць із дронів або інших літальних апаратів (на час воєнного стану). 
  4. Заборонено учасникам освітнього процесу збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.
  5. Заборонені фото- і відеозйомки на території ліцею та його околиць та оприлюднення цих зйомок у соцмережах (на час воєнного стану).
  6. Заборонено знімати фізичну особу, учасників освітнього процесу, на фото, кіно-, теле- чи відеоплівку без її згоди. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається (згода за умовчанням), якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.
  7. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Така згода може виражатись як у письмовій, так і в усній формі та має бути отримана до початку зйомки. Але даючи згоду на зйомку, особа може не давати згоди на публікацію власного зображення.

V. ПРАВИЛА ЕТИКИ СПІЛКУВАННЯ ОНЛАЙН

1. Усі учасники освітнього процесу та працівники ліцею зобов’язані:

  • дотримуватися загальновизначених норм етики, моралі, культури спілкування онлайн;
  • поважати гідність осіб, які працюють та навчаються в ліцеї;
  • підтримувати систему демократичних відносин між представниками шкільної спільноти;
  • дотримуватися правил спілкування в навчальних шкільних чатах онлайн.

2. Бути тактовним і коректним у своїх висловлюваннях. Дотримуватись теми обговорення, не застосовувати різкі чи нецензурні вирази під час спілкування онлайн.

3. Дотримуватися правил ресурсу, загальнолюдських етичних норм, культури спілкування онлайн та прав людини.

4. Не використовувати шкільні чати для провокування конфліктів між користувачами ресурсу, поширення про них неправдивої інформації тощо.

5. Не використовувати шкільні чати для реклами товарів чи послуг.

6. Не використовувати віртуального псевдоніма – ніку. У шкільних навчальних чатах необхідно реєструватися під своїм справжнім ім’ям, щоб ідентифікувати себе в чаті. Фотографія профілю має бути максимально простою.

7. Не добавляти в шкільні чати сторонніх людей.

8. Усі повідомлення, окрім термінових, писати тільки в робочий час.

9. Використовувати прості, зрозумілі семантичні конструкції в повідомлень. Не писати ціле есе, якщо суть питання можна передати кількома словами. Не потрібно повторювати багато разів одну й ту саму фразу (це називають флудом).

10. Не писати «рваних» повідомлень. Розбивати повідомлення на безліч – не найкращий варіант.

11. Не писати повідомлень, які не стосуються спільноти. Чітко дотримуватися в обговоренні тематики групи. Не засмічуйте стрічку недоречними повідомленнями (вітальними листівками, привітаннями), які не стосуються теми, щоб інформативні повідомлення чи відповіді на запитання не губилися в стрічці спільного професійного чату.

12. Не надавати в чаті посилання, які не стосуються всіх учасників. Краще писати особисто або в інші групи.

13. Пояснюйте відразу, навіщо відправили лінк і що ви хочете від людини після його перегляду. Просто так кидати посилання будь-кому – неввічливо. Ви змушуєте людину робити зайві рухи: самостійно розбиратися або питати у вас, чому це надіслано. 

14. Якщо ви помітили помилку в повідомленні після того, як уже надіслали його, не вибачайтесь й не видаляйте. Краще виправити текст за допомогою функції редагування (у вайбері “змінити”).

15. Не зловживайте різноманіттям розділових знаків. Кілька знаків питання, а то навіть й один знак оклику, виглядає, як прояв агресії.

16. Не посилати голосові повідомлення посилати (окрім офіційних звернень, вітань тощо). За войсами складно відстежити хід листування, не можна виконати пошук за ключовими словами. Щоб прослухати голосові повідомлення, потрібно одягнути навушники, які не завжди під рукою і часто недоречні в робочій атмосфері. Людина, відправляючи голосове повідомлення, демонструє зневагу до співрозмовника, ставлячи на перше місце особисті зручності.

17. Не зловживайте абревіатурами! Найпоширеніші літерні скорочення на зразок ASAP –As Soon As Possible (якомога швидше), або PLZ – please (будь ласка), IMHO – In My Humble Opinion (на мою скромну Думку), BTW – By the way (до речі) активно використовуються в месенджерах.  Використовуючи абревіатури, головне – переконатися, що друга сторона їх правильно розуміє.

18. Не зловживати великими літерами або з великою кількістю знаків оклику (наприклад, "ДОПОМОЖІТЬ!!!!").  Це інтерпретують як голосний крик. Тихий голос далеко чути, у письмовому вигляді теж.

19. Якщо відповідаєте не на останні повідомлення, тоді знайдіть у чаті потрібну репліку і посилайтеся на неї. Користуйся кнопкою «reply». Часто в чаті так багато повідомлень, що вони просто губляться. Хтось щось запитує, через 20 меседжів йому відповідають, але вже не зрозуміло, хто кому й на що дав ту відповідь. Саме тому потрібно користуватися кнопкою «reply». Таким чином контекст буде збережено.

20. Не потрібно використовувати свою анонімність для образи інших учасників спілкування. Це називають тролінгом.

21. Якщо вас образили навмисно чи ненавмисно, не треба піддаватися на провокацію. Як кажуть, у мережі не треба розводити флейм (англ. flame – полум'я, пожежа) або варто припиняти його першим. Іншим учасникам чату зовсім не цікаво читати словесні суперечки, лайки і образи.

22. Під час проведення онлайн-уроків в синхронному режимі у всіх учнів мають бути включені відеокамери, виключені мікрофони (стосується тих учнів, які не відповідають усно, чи задають питання вчителеві).

23. Для ідентифікації себе під час відеоконференції всім учням і вчителям підписувати свій профіль справжнім прізвищем та ім’ям.

VІ. РЕЖИМ РОБОТИ ЛІЦЕЮ

  1. Структура 2023/2024 навчального року:
    1. Тривалість 2023/2024 навчального року з 01 вересня 2023 року по 31 травня 2024 року.
    2. П’ятиденна тривалість навчального тижня.
    3. Початок роботи ліцею – о 07.00 год. Закінчення роботи ліцею о 20.00 год

1.3. Заняття проводяться за семестровою системою:

І семестр – з 01 вересня по 22 грудня 2023 року;

ІІ семестр – з 08 січня по 31 травня 2024 року.

1.4. Канікули:

осінні – з 21 жовтня по 29 жовтня 2023 року;

зимові – з 23 грудня 2023 року по 07 січня 2024 року;

весняні – з 25 березня по 31 березня 2024 року;

літні – з 01 червня по 31 серпня 2024 року.

1.5. Навчальні заняття завершуються 31 травня 2024 року.

1.6. Структура 2023/2024 навчального року може змінюватися за рішенням педагогічної ради.

2. Ліцей працює за п’ятиденним робочим тижнем в одну зміну. Також під час воєнного стану/карантину за рішенням педагогічної ради школа може працювати у дві зміни.

3. В умовах воєнного стану/карантину за рішенням педагогічної ради ліцей може працювати з використанням змішаної системи навчання та дистанційних форм навчання відповідно до розкладу занять, режиму роботи ГПД та графіків роботи гуртків.

4. Щоденно о 09 годині 00 хвилин проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України (стаття 2 Указу Президента України № 143 від 16 березня 2022 року «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України», лист Міністерства освіти і Науки України від 16.03.2022 №1/3472-22).

5. Тривалість уроків під час однозмінного навчання:

1 класи – 35 хвилин;

2-4 класи – 40 хвилин;

5-11 класи – 45 хвилин.

У ліцеї один дзвінок для всіх класів.

7. Під час проведення уроків по 30 хв, невикористаний робочий час вчителя відпрацьовується за окремим розкладом з кожного предмету, затвердженим директором ліцею, з використанням технологій дистанційного навчання:

- для вчителів 1-х класів – 5 хв з кожного предмету;

- для вчителів 2-4-х класів – 10 хв з кожного предмету;

- для вчителів 5-х класів – 15 хв з кожного предмету.

8. Розклад дзвінків

    - під час однозмінного навчання:

№ уроку

Тривалість уроку

Перерва

1.

08.30 – 9.15

10*

2.

09.25 – 10.10

15

3.

10.25 – 11.10

15

4.

11.25 – 12.10

15

5.

12.25 – 13.10

10

6.

13.20 – 14.05

10

7.

14.15 – 15.00

5

8.

15.05 – 15.50

   - під час двозмінного навчання:

№ уроку

І зміна

1-5 класи

1

08.00 – 08.30

2

08.35 - 09.05

3

09.15 – 09.45

4

10.00 - 10.30

5

10.40 - 11.20

6

11.30 - 12.15 (1 урок другої зміни)

ІІ зміна

6-11 класи

1

11.30 - 12.15

2

12.25 - 13.10

3

13.25 - 14.10

4

14.25 - 15.10

5

15.20 - 16.05

6

16.15 - 17.00

7

17.05 - 17.50

8

17.55 – 18.40

9. Перерви між уроками вважаються робочим часом вчителя.

10.  Для учнів 5-11-х класів за потреби встановлюються уроки-пари.

11. Тривалість перерв – 10/20 хвилин.

12. Тривалість перерви між змінами на час можливого карантину встановлюється 60 хв. В цей час технічні працівники проводять дизинфекцію коридорів, санвузлів, навчальних кабінетів, провітрювання тощо.

13. В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

1-2 класів - 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 - по 20 хвилин;

3-4 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 30 хвилин, або 4 - по 20 хвилин;

5-6 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 35 хвилин, або 4 - по 25 хвилин;

7-9 класів - 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 - по 40 хвилин, або 4 - по 30 хвилин, або 5 - по 25 хвилин;

10-11 класів - 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 - по 35 хвилин, або 5 - по 30 хвилин, або 6 - по 25 хвилин.

14. Навчальні екскурсії та навчальна практика відповідно до рішення педагогічної ради від 31.08.2023 (протокол № 1)  проводяться протягом 2023/2024 навчального року згідно з додатком до листа МОН України від 06.02.08 №1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів» та рішення педагогічної ради.

15. Харчування учнів проводиться в їдальні ліцею відповідно до графіку, затвердженого директором ліцею.

16. В 2023/2024 навчальному році в опорному закладі укомплектовано 6 груп подовженого дня на базі 1-4 класів кількістю по 30 учнів в кожній групі:

Назва ГПД

Кількість ставок

Кількість учнів

ГПД 1-х класів (1А, 1Б, 1В, 1І)

1 ст.

30

ГПД 1-х та 2-х класів (1А, 1Б, 1В, 1І 2А, 2Б, 2В, 2Г, 2І)

0,5 ст.

30

ГПД 2-х класів (2А, 2Б, 2В, 2Г, 2І)

1 ст.

30

ГПД 3-х класів (3А, 3Б, 3В, 3Г, 3І)

1 ст.

30

ГПД 4-х класів (4А, 4Б, 4В, 4Г, 4І)

0,5 ст.

30

ГПД 1-4 класів Воскресинцівської філії

0,5 ст.

30

ГПД 1-4 класів Корницької філії

0,5 ст.

30

17. Робота ГПД організовується відповідно до режиму роботи груп подовженого дня, схваленого педагогічною радою за затвердженого наказом директора ліцею.

Comments:
Only authorized users can leave comments.