Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 81 людина

Екологічна безпека

Дата: 29 квітня 2020 о 21:48, Оновлено 6 травня 2020 о 23:56

Екологічна безпека

Уникнути впливу людини на довкілля, зберегти природу у незміненому стані не реально, оскільки, щоб жити, людина повинна створювати необхідні умови для задоволення своїх потреб, тобто здійснювати виробничу та іншу діяльність. Проте у процесі здійснення будь-якої діяльності, пов’язаної з втручанням у навколишнє середовище, неминуче виникають зміни цього середовища.

Людство стоїть перед необхідністю розробки стратегії свого виживання на планеті. Вона передбачає переорієнтацію всіх сфер життя людей: соціальну, економічну, освіту, культуру, політику, міждержавні відносини на формування нової системи цінностей і моралі.

«Пізнай свій край, себе, свій рід, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя». Г.Сковорода

Екологічна освіта і виховання повинні орієнтуватись на активну взаємодію людини з природою, побудовану на науковій основі, на оцінюванні людини як частини природи. Екологічні знання, доповненні ціннісними орієнтаціями, повинні стати основою екологічної культури і екологічного мислення. Вони мають сприяти усвідомленню цінностей, допомагати вирішенню комплексних екологічних проблем, що стоять перед людством, забезпечити комфортність його проживання у майбутньому, зберегти та примножити унікальну різноманітність всієї біоти і зокрема рослинного та тваринного світу.

#Чорнобиль_чорний_біль_України

26 квітня 1986 року, о 01:23, атомна пелена накрила квітучу Землю.
Трапилася наймасштабніша техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Людство вперше боролося з невидимим ворогом, який смертельною косою вкладав у могили все: людей, тварин, природу, водойми, будинки, техніку.

У нас час люди все частіше використовують #хештеги – знаки, які допомагають не забути і не загубити важливе, знайти необхідне.

Тому учні Стефаникової школи взяли участь у хештег-флешмобі #Чорнобиль_чорний_біль_України.

Своїми надписами під #хештегами діти закликають всіх пам'ятати помилки і трагедії минулого, щоб вони не повторились у майбутньому, вшановувати пам'ять ліквідаторів.

Хештег-флешмоб

Те, на що не шкода потратити перший день осінніх канікул…

В ліцеї пройшла акція "Бережемо свій спільний дім!!!"

Мабуть ще більше дітей, ніж нас дорослих, турбує загроза необдуманого засмічення нашої планети. Тому учні 5-А та 7-А класів Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника в перший день осінніх канікул вирушили в похід вздовж р.Косачівки – лівої притоки річки Прут. Наше завдання полягало в тому, щоб знайти і нанести на карту найбільш засмічені місця на березі ріки. Побачене неабияк стурбувало дітей.. Ми, класні керівники та учні взиваємо до свідомості всіх розумних людей: «Прибирайте за собою місця відпочинку на природі, не дозволяйте іншим засмічувати зони відповинку, подбайте, щоб сміття сортувалося і викидалося у відведених для цього місцях». Бережімо свій спільний дім!!!

Акція "Бережемо свій спільний дім"

Проект "Чистий клас - чисте довкілля"

Проект учнів ліцею не є інноваційним в Україні. Але в Коломиї ми одні з перших запровадили роздільний збір ТПВ, що  дасть суспільству чисте довкілля, сформує екологічну свідомість учнів, а також дасть можливість заробити додаткові кошти. На разі в Україні багато міст переводять школи на роздільний збір. Хотілося б, щоб і в Коломиї це стало також масовим явищем, і до нас приєднались всі школи нашого міста.

Проект "Чистий клас - чисте довкілля"

Учні ліцею взяли участь у  глобальному екологічному русі

"Fridays for future" ("П'ятниці для майбутнього")

Ідейною ініціаторкою у серпні 2018 року стала п'ятнадцятирічна шведська школярка Ґрета Тунберґ, котра "прогулювала" уроки, сидячи під стінами парламенту з гаслом "Шкільний страйк за клімат". З часом до дівчинки приєдналися її друзі та люди, свідомі кліматичних проблем, а відтак рух набув вагомої для змін масовості.

Як це відбувалося у нас? Школярі, вчителі та дирекція зібралися на подвір'ї школи з плакатами. Інформаційну підтримку у вигляді кліматичної промови забезпечив керівник ГО "Екоґвалт" Максим Вердеш.

Такі «п’ятниці» стали традиційними для нашого ліцею, адже ми усвідомлюємо: «ніхто не замалий, аби втілювати зміни».

Акція "П’ятниці для майбутнього"

Відеоролик учнів школи "Міцне здоров’я"

Участь у Всеукраїнському проекті "ZERO WASTE SCHOOL" 

В Україні переробляється лише 5% усіх відходів. Цьому є дві причини: немає необхідної інфраструктури і культури сортування відходів у населення. Молодь не вірить, що може змінити ситуацію зі сміттям в Україні та світі своїми зусиллями. Згідно з соціологічним дослідженням «Молодь України 2018», проведеним GfK Ukraine лише 1,3% молоді хоча б іноді беруть участь у громадських ініціативах. 

Для нового покоління екологія вже стала трендом, вони усвідомлюють важливість зміни ставлення до природних ресурсів, але не завжди знають, як це правильно робити. Саме підлітки стали ранніми послідовниками наших ідей. Аби знання поширювались по усьому ліцеї, а пізніше і за її межами, до участі у проєкті ми також запрошуємо їхніх вчителів та директорів шкіл.

Відеоролик учнів школи "Сортуємо сміття"

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.