Для учнів

Дата: 30 березня 2018 о 23:27, Оновлено 5 травня 2020 о 10:52

Єдиний орфографічний режим в школі

Єдиний орфографічний режим в школі – важлива складова частина процесу навчання і виховання, важливий засіб забезпечення свідомого, міцного опанування учнями програмового матеріалу, запорука оволодіння учнями навичками культури усного і письмового мовлення, міцними орфографічними і пунктуаційними навичками, виховання охайності, уваги тощо.

Відповідно  до додатків до листа МОН України від 01 липня 2019 року № 1/11-5966 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році» та з метою забезпечення дотримання в закладі норм єдиного орфографічного режиму в школі необхідно:

1.  Для виконання всіх видів робіт учням мати таку кількість зошитів:

• з іноземної мови — по 2 робочих зошити та один для словника;

• з української мови —2 зошити;

• з математики: у 1—6-х класах — по 2 зошити, у 7—9-х класах — по 3 зошити (2 — з алгебри, 1—з геометрії), у 10—11-х класах — по 2 зошити (1—з алгебри і початків аналізу, 1 — з геометрії);

• з фізики, хімії — по 2 зошити (1 — для виконання класних і домашніх навчальних робіт та розв’язування задач, 1 — для оформлення лабораторних, практичних робіт, практикумів);

• з біології, географії, природознавства, історії, суспільствознавства, астрономії, креслення, інформатики, факультативних занять, допризовної підготовки, образотворчого мистецтва — по 1 зошиту;

• з музики — 1 нотний зошит.

2. Для контрольних робіт і тематичного опитування з української та іноземних мов і літератур, математики, фізики, хімії виділити спеціальні зошити, які зберігають у навчальних кабінетах, як документ, що належить до переліку шкільної документації протягом року.

3. У зошитах з української мови та літератури записувати вид роботи, одним рядком нижче — її назву, наприклад:

Диктант       Переказ

Проліски     Літечко

Це стосується і невеликих за обсягом робіт, які виконуються в зошитах для класних і домашніх робіт.

4. З фізики, хімії та математики записувати назву теми.

5. Встановити такий порядок ведення зошитів:

5.1. Писати в зошитах акуратно, чітко.

5.2. Уніфікувати підписи на обкладинках зошитів:

Зошит

для робіт з української мови

учня 5-А класу

Коломийського ліцею №1

імені В.Стефаника

Іваненка Володимира

Зошит

для контрольних робіт

з української мови

учениці 5-А класу

Коломийського ліцею №1

імені В.Стефаника

Петрусенко Оксани

Зошити підписувати мовою, що вивчається.

5.3. У зошитах з іноземної мови записувати словами назву дня тижня, число і місяць. У зошитах з інших предметів дату записувати словами, в окремому рядку вказувати, класна чи домашня робота, зазначати назву теми уроку, вид роботи, назву зв’язного тексту,наприклад:

Десяте вересня

Класна робота

Вправа 126 (Задача 237)

5.4. Дотримуватись абзаців. Між датою і заголовком, назвою виду роботи і заголовком, а також між заголовком і текстом у зошитах з української та іноземної мов рядка не пропускати.

5.5. У зошитах з математики між цими записами пропускати одну клітинку. Між останнім рядком тексту однієї письмової роботи і датою або заголовком (назвою виду) наступної роботи у зошитах з української та іноземної мов пропускати два рядки, у зошитах з математики — чотири клітинки.

5.6. Акуратно виконувати підкреслення, креслення, умовні по значення олівцем або ручкою чорного кольору.

5.7. Помилки виправляти таким чином: неправильно написану літеру або пунктуаційний знак закреслювати скісною рискою, замість закресленого надписувати потрібні літери, слова, речення. Не брати неправильно написаних знаків у дужки.

6. Категорично заборонено доступ до шкільної документації учнів та їх батьків без присутності класного керівника або відповідальної особи.

Блог заступника директора з виховної роботи (для учнів)