Методична проблема МО початкових класів та вихователів ГПД:
«Формування ключових компетентностей учнів початкових класів в процесі упровадження концепції Нової української школи»
Учитель готується до хорошого уроку все життя... Така духовна і філософська основа нашої професії і технологія нашої праці: щоб дати учням іскорку знань, вчителеві треба ввібрати ціле море світла".
В. Сухомлинський
Компетентнісний урок в початковій школі
Ефективність навчання залежить не тільки від змісту та методів, а й від форми його організації.
До організаційних форм навчання у початкових класах належать: урок, екскурсія, семінар, дослідні роботи, навчальні проекти, консультації, домашні завдання, гурткові заняття.
На розвиток уроку як форми організації навчального процесу впливає багато чинників, а саме:
- особистість учня;
- особистість учителя;
- педагогічні концепції, технології, методики;
- стандарти, програми, навчальна література, електронні засоби навчання;
- інтеграція, інтеграційні зв’язки;
- особливості розвитку суспільства;
- суспільне замовлення.
Урок швидко зазнавав багатьох змін у контексті вимог до якості освіти, що їх висували перед школою суспільство й педагогічна наука. Це зумовлено тим, що урок є не лише організаційною формою, а й відрізком, частиною обмеженого в часі навчального процесу, характер якого залежить від завдань, які мають на ньому розв’язуватись.
Компетентнісний підхід зобов’язує забезпечувати в плануванні та проведенні як окремого уроку, так і їх системи (циклу), цілеспрямованість у формуванні предметних компетентностей згідно з державними вимогами до навчальних досягнень учнів за кожною змістовою лінією певного предмета із застосуванням різноманітних методів і технологій. Тому правильно вважати компетентнісний підхід теоретичною й методичною основою проведення сучасного уроку з усіх предметів, що орієнтують учителя на результативно-діяльнісну освіту.